Příběh Rose Bear

Rose Bear vznikl těsně před Valentýnem 2019. E-shop byl spuštěn 6.2.2019

My máme za sebou přes 3 000 prodaných medvídků, spoustu spokojených zákazníků, a hlavně jsme za tu dobu stihli uštědřit mnoho radostí!

 

Jak to tedy vše začalo?

Psal se leden 2018 a dvěma kamarádům jménem Daniel a Bohdan skončilo zkouškové období na Vysoké škole ekonomické. Jednoho chladného večera zašli spolu oslavit své studijní výsledky. Shodou okolností tam padla otázka, co vlastně budou kupovat svým přítelkyním na Valentýna. Rádi by totiž tenhle rok to vyřešili předem, protože minulý rok to nechali na poslední chvíli a skončilo to jako vždy… kytkou a bonboniérou. Tenhle rok si přáli překvapit své přítelkyně něčím originálním a výjimečným.

„Květiny už ne, ty vždycky strašně rychle zvadnou“, říká Daniel.

„To máš pravdu, dal bych ji plyšáka, ale těch už má taky dost“, přikývnul Bohdan.

Po pár hodinách dumání padla myšlenka, že by vlastně bylo skvělý, kdyby teddy medvídek šel zkombinovat s růžemi do jedné věci. Znělo to dost absurdně a oba si řekli, že už je asi čas jít. Při cestě domů Daniel o tom čím dál, tím víc přemýšlel. Pomyslel si, že určitě musí být způsob, jak to spojit. Už ale bylo pozdě večer, tak mu to moc nemyslelo. Ten den šel spát s myšlenkou na medvídka, který by mohl být z růží.

 

3:25

Zvoní telefon. „Ano?“, rozespalým hlasem odpovídá Daniel.

„Víš, jak jsme se bavili o tom medvídkovi? Tak ten medvídek je podle mého úplně reálný! Představ si, že bys měl polystyrenovou formu a na tu bys mohl dát růže.“, povídá Bohdan.

„Víš kolik je hodin? Vyřešíme to zítra.“, položil telefon Daniel a ponořil se znovu do říše snů.

Druhý den se potkali a začali hledat polystyrenové formy medvídků. Našli spoustu velikostí, nicméně usoudili, že asi nejlepší bude 38cm. Není ani velký a ani malý – takový ideál. Po tom, co se domluvili s jednou společnosti z Česka na odběru pár forem k vyzkoušení, tak šli hledat růže. Nemohli na to dát živé růže, protože by zvadly.

„Když ne živé, tak umělé.“, říká Bohdan.

„No jo, ale kde je seženeme, nebo jakou velikost či materiál na to dáme?“, zamyslel se Daniel.

 

Následně byly vyzkoušeny různé velikosti a materiály. Jako nejvhodnější materiál byl vybrán Foamiran, což je pěnová guma. Materiál je to zcela bezpečný a nezpůsobuje alergii. Růžičky z něj jsou velmi příjemné na dotek. Po tom, co byl vybrán materiál, tak se dlouhé týdny zkoušelo, jak vytvořit ideálního medvídka. Hlavní problémy, s kterými se potýkali byla nesymetrie a růže, které se rozpadaly. Po měsíci tvrdé práci, vytvořili svůj vlastní postup výroby a vlastní růže. Medvídek byl ideálně symetrický a růže z něj nemohli spadnout ani kdybyste si s medvídkem házeli. A hlavně ten medvídek byl neskutečně krásný! Pořád ale mu něco chybělo… něco, co by z krásného díla udělalo dílo dokonalé.

„Víš ještě jakou funkci plní růže?“, ptá se jeden z nich.

"Překrásně voní!", zajásali oba.

Vůně čerstvých růží se stala třešničkou na dortu. Měli štěstí, že měli známého, který jim doporučil jeden z nejlepších přírodních olejů z bulharských růží, který můžete mít. Vůně medvídka si každý chválí jak pro její neodolatelný kouzlo, tak i pro dlouhotrvající účinek.

Daniel a Bohdan původně neplánovali prodávat medvídky. Byl to pouze plamen lásky, který vytvořil něco krásného a originálního. Nicméně jejich okolí se ptalo odkud to mají a zdá jim můžou též jednoho vyrobit. Tak díky tomu vznikl Rose Bear. Jediný originál na trhu. Každý náš medvídek je vyroben ručně v Praze. Naučili jsme našemu řemeslu pár desítek zručných žen, které do každého medvídka vkládají duši a vyrábí ho s láskou. Výroba naších medvídků trvá od 4 hodin (25 cm) až po 36 hodin (65 cm). Všechno je to ruční práce, která je ještě následně zkontrolována abychom měli jistotu, že Váš medvídek je opravdu dokonalý.

Minulý Valentýn jsme nestíhali vyrábět a po prodeji všech medvídků, tak jsme otevřeli ateliér, přidali nové barvy, nové velikosti a nová zvířata. Též jsme otevřeli stánek v obchodním centru Černý Most a pořád se snažíme Vám být blíž.

Věříme, že kvalita a opravdu poctivě provedená ruční práce je hlavním pilířem úspěchu Rose Bear.

 

Děkujeme za to, že spolu s námi měníte pohled na lásku!
Váš Rose Bear